Fare İlaçlama

Fare İlaçlama

Kemirgen İlaçlama Servisi

Fare, kemirgen cinsi bir hayvan olup, hayatımıza olumsuz etkileri bulunmaktadır. Fare İlaçlama, bu olumsuzluğu önlemek amaçlı geliştirilmiş yöntemlerdendir. Ev, iş yeri vb. yerler, insanların yaşadığı her türlü mekânlar, bu kemirgenlerin yaşamalarında büyük rol oynamaktadır. Kemirgenlerin hayati ihtiyaçlarını karşılamaları için biz insanlara ihtiyaçları vardır. Fakat bizim hayatımıza evcil olmadıkları için, pis alanlarda yaşadıkları ve kemirgen olmaları gereği bizlere zarar vermektedirler.

Fare İlaçlama, firması olarak kemirgen türlerine göre ilaçlama çeşidi bulundurmaktayız. Sağlık Bakanlığı onaylı olan ilaçlama sistemini uygulamaktayız.

Kemirgenlerin sosyal hayatımızı altüst etmesini engellemek için hayatımızı kolaylaştıracak Sağlık Bakanlı onaylı maddeler kullanan firmaların yardımına ihtiyaç duymaktayız.

Kemirgenlerin en yaygın olan türleri;

Fındık Faresi; Gri renkli, küçük boyutlu, tırmanma ve sıçrama kabiliyeti yüksek, ev bağımlısı canlılardır. 2 yıl yaşarlar. İlaçlama olarak; Yem konusunda seçicidirler bu nedenle istasyonlarındaki yemler sıkça kontrol edilmelidir. Yemlerimiz Sağlık Bakanlığı onaylıdır.

Lağım Faresi; Adından da anlaşıldığı gibi kanalizasyonlar, nemli ortamlar, gıda çöplerinin bulunduğu alanlarda yaşarlar ve yaşadıkları alan bakımında etrafına pislik ve hastalık taşırlar. Koku alma konusunda yeteneklidirler ve ön dişleri sürekli büyür ve bu nedenle kemirme faaliyeti aşırıdır. Bu nedenle de yangın çıkarma olasılıkları aşırı yüksektir. İlaçlama olarak; Kanalizasyon kanallarına önlemler, Sağlık Bakanlığı onaylı zehirler ve yem istasyonlarıdır.

 Çatı Faresi; Çöp atıkları, çatılar, odunluklar, yüksek yerlerde yaşarlar. Tırmanma konusunda yeteneklidir ve 1 yıl civarı yaşarlar. Hastalık taşıyıcıdırlar. Sağlık Bakanlığı onaylı zehirler ile geliş yollarında gerekli önlemlerin alınması, profesyonel firma ile önlem sağlanmalıdır.

Kemirgenler için alınan tedbir teknikleri ise şu şekildedir;

Zehirli Yemler; Çevre için zararsız kemirgenler üzerinde etkili Sağlık Bakanlığı’ndan onaylı yemlerdir.

Fare yem istasyonları; İçerisinde çevreye zarar vermeyen Sağlık Bakanlığı’ndan onaylı yuva şeklinde, çeşitli mekânlara yerleştirilen zararsız zehirli kutulardır.

Fare yapışkanları; Levha üzerine sürülen sağlık bakanlığından onaylı yapışkan maddenin kemirgeni canlı yakalanmasını sağlayan ilaçlama yollarından biridir.

Fare Kapanları; Kemirgeni çekmek için üzerine yiyecek konulan mekanizma şeklindeki ilaçlama türüdür.

Ve bunlara benzer çoklu yakalama kafesleri ve elektronik ses dalgalı kovucularda ilaçlama tekniklerindendir.

Yaşanılan mekânı kemirgene karşı korumak için; Kemirgenin girebileceği alan kontrolü, bahçeli mekânların temiz tutulması, yiyecek ve içecek ürünlerinin kemirgeni çekemeyeceği alanda muhafaza edilmesi, çöp kontrolünün sağlanması, rutubet teşkil edecek alanlara karşı önlem alınması gerekmektedir.

Fare İlaçlama, fiyatlandırma olarak, alanın büyüklüğü, kemirgenin alana bağımlılığı, sağlık bakanlığından onaylı ürünün kalitesi değerlendirilerek ilaçlama maliyeti yapılır.