Çekmeköy Böcek İlaçlama

Haşere İlaçlama Hizmetleri

Önce kendi sağlığımızı sonra çevremizdeki insanların sağlığını korumak amacı ile Böcek ilaçlama, Böcek ve fare gibi canlılardan korunmanın en önemli yolludur. Ev, iş yerleri, sosyal hayatın yoğun olduğu park ve bahçelerimiz böcekler ve haşere türlerinin yoğun olduğu yerlerdir. Bu nedenle bu bölgeleri ilaçlatmak insan sağlığının etkilenmesi minimum seviye getirir. Sağlığımızı korumak için Çekmeköy Böcek İlaçlama, firmaları ile görüşürken, sağlık bakanlığı onaylı olması gerekmektedir. Sağlığımızı korumak için sağlığımızdan olmayalım.

Böcekler ve İnsan Sağlığına Etkileri

Böcekler belki de dünyada en fazla nüfusa sahip olan türlerdir. Bu nedenle Yılın hemen hemen her ayında yapılan Böcek İlaçlamaları olsa da hala hızla çoğalmaktadırlar. Gerek çocuklarımızın gördüğü zaman korkması gerekse taşıdıkları bulaşıcı hastalıklar nedeni ile insan sağlığını etkilemektedir. Bunun yanı sıra sosyal yaşamımızı da olumsuz anlamda etkilemektedir. Öyle ki kullandığımız eşyalara, uyuduğumuz yere ve daha birçok sosyal alanımıza nüfus ederek bizleri kötü yönde etkileyebiliyorlar. Bu nedenle profesyonel ekipler tarafından Çekmeköy Böcek İlaçlama, yapılarak hem sağlığımızı hem de sosyal hayatımızı normale döndürmemiz gerekmektedir.

Böcek ilaçlama Çeşitleri Nelerdir?

  • Kokulu İlaçlama
  • Kokusuz İlaçlama
  • Jel Yöntemi ile İlaçlama

Kokulu İlaçlama Nedir?

Kokulu ilaçlama haşere ve böceklerin yoğun olduğu bölgelerde en sık kullanılan ilaçlamadır. Sıvı halde uygulanan bu ilaçlama çeşidi püskürtme işlemi ile kullanılmaktadır. En etkili böcek ilaçlama çeşidi olan Kokulu ilaçlama yöntemi ölmesi oldukça zor olan böcek ve türlerini kısa sürede öldürmektedir. İnsan sağlığı açısından herhangi bir sağlık problemi bulunmasa da, özellikle çocuk oyuncaklarının, mutfak bölgesinde bulunan yiyecek ve içeceklerin, birebir temas halinde kullandığınız eşyaların üzerinin örtülmesinde fayda var. Ayrıca Kokulu ilaçlama yapıldıktan sonra 8 saat kadar ilaçlama yapılan bölgeye gidilmemesi gerekmektedir.

Kokusuz İlaçlama Nedir?

Kokusuz ilaçlama türü püskürtme yapılarak kullanılmaktadır. Özellikle kapalı ortamlarda uygulandığı için ev, iş yerleri, okul, hastane gibi yerlerde en çok tercih edilen Böcek ilaçlama türüdür. Kokusu olmadığı için insan sağlığına bir zararı bulunmamaktadır. Kokulu ilaçlamanın aksine ölmesi zor olan böcekler üzerinde kullanılması doğru değildir. Bunun sebebi ise ölmesi zor olan böcek türleri üzerinde etkisi olmamasıdır. Kokusuz ilaçlama işlemlerini alanında uzmanlaşmış kişiler tarafından yapılması en doğrusu olacaktır. Bu nedenle kendiniz bu uygulamayı yapsanız dahi uzman ekipler tarafından yapılan uygulama kadar etkisini göstermeyecektir. Bu nedenle profesyonel ve uzman ekipler tarafından hangi ilaç daha doğru ve ne kadar kullanılacağını bildiği için kesin sonuçlar almanız mümkün olacaktır.

Jel İlaçlama Nedir?

Kokulu ilaçlama ve Kokusuz ilaçlamanın aksine kullanılması en kolay Böcek ilaçlama türü arasındadır. Enjektör ya da benzeri araçlar kullanılarak böceklerin olduğu kısımlara uygulanan bir işlemdir. Böcekler tarafından hormonsal kokusunu hissetmesi nedeni ile böcekleri kendisine çeken bir Böcek ilaçlama türüdür. Böcekler uzakta da olsalar bu kokuyu hisseder ve enjekte edilen bölgeye gelirler. Böcekler enjekte edilen bölgedeki Jel İlaçlamasını yiyerek ölürler. Böcekler birbirlerini yedikleri için, Jel ilaçlaması sonucunda ölen böceği yiyen böcekte ölmektedir. Bu nedenle etkili ve hızlı bir ilaçlama türü olarak adlandırılır.

Çekmeköy Bölge İlaçlama

Çekmeköy Bölge İlaçlama firması olarak öncelikli olarak insan sağlığına önem vererek işlemlerimizi yapmaktayız. Sağlığınızı korumaya çalışırken sağlığınızdan olmamak için, ilaçlarımızda kullanılan ham maddeler ve ilaçlarımızı sağlık kontrolünden geçirerek Böcek ilaçlama yapmaktayız. Şahsi ilaçlamalar hem sağlığınızı tehlikeye sokmakta hem de yeteri kadar etki göstermemektedir. Bu nedenle Çekmeköy Böcek İlaçlama, firması olarak Böcek ilaçlamasının etkisini göstereceğinin garantisini vermekteyiz. Bu nedenle bir defa yapılan ilaçlama çözüm olarak ikinci bir defa ilaçlama yapmak zorunda kalmayacaksınız. Profesyonel ekibimiz tarafından yapılan Böcek İlaçlama hem sağlığınızı en üst seviyeye çıkaracak hem de böcek ve türlerinden kurtulmuş olacaksınız.