Çatalca Böcek İlaçlama

 

Böcek İlaçlama Neden Önemlidir?

Sağlıklı bir yaşam sürdürmemiz için Böcek İlaçlama hayatımızda çok önemli bir yere sahip. Bunun nedeni ise çeşitli böcek ve türlerinin insan sağlığı üzerinde büyük tehditler oluşturması. Özellikle çocuklarımızın bağışıklık sistemlerinin yeterli derecede gelişmemesinden dolayı en fazla risk çocuklarımızdadır.  Bütün yıl boyunca yaşamlarımızın çoğu parkta, bahçelerde ve evde geçtiği için Çatalca Böcek ilaçlama, konusunda doğru adımlar atmak zorundayız. Bu nedenle ilaçlama işlerini bu işte uzman olan kişiler tarafından yapılması daha doğru olacaktır. Bunun sebebi ise Böcek ilaçlama konusunda kullanılan kimyasal malzemeler, sağlığımızı kötü yönde etkileyebilir. Bu nedenle sağlığımız için ilaçlama yaparken sağlığımızdan olabiliriz.

Böceklerin İnsan Sağlığına Etkileri

Böcek ya da haşere sorunu herkes tarafından kabul edilir bir rahatsızlığı vardır. Gerek iş yerlerimizde gerekse ev ve çevresinde bulunan böcekler, insan sağlığını tehlikeye atmanın yanı sıra çocuklarımız için de korkutucu bir yere sahiptir. Bu nedenle hem sağlığımız hem de psikolojik korkudan kurtulmak amacı ile böcek ilaçlama hayatımızda çok önemli bir yer teşkil etmektedir. Peki, bu Böcek İlaçlama çeşitleri nelerdir bir göz atalım.

Böcek İlaçlama Çeşitleri Nelerdir?

  • Kokulu İlaçlama
  • Kokusuz İlaçlama
  • Jel Şeklinde İlaçlama

Kokulu İlaçlama Nasıl Yapılır?

Kokulu ilaçlama genellikle böceklerin yoğun bölgelerde olduğu ve ölmesi pek kolay olmayan türler üzerinde kullanılır. Sıvı bir şekilde olan bu Kokulu ilaç çeşidi sıçratmak(püskürtme) şeklinde uygulanmaktadır. Kokulu ilaçlama yapılırken, etrafında insan, çocuk ya da canlı türünün 6 saat bölgeden uzak durması gerekmektedir.

Kokusuz İlaçlama Nasıl Yapılır?

Kokusuz ilaçlama ev ve iş yerleri gibi açık olmayan bölgelerde yapılmaktadır. İnsanlar üzerinde sağlığını etki edecek herhangi bir duruma neden olmamaktadır. Kokulu ilaçlama gibi Kokusuz ilaçlamada Sıçratmak(püskürtme) yöntemi uygulanarak kullanılmaktadır. Ev ya da iş ortamında kullanıldığı için insan sağlığına herhangi bir zararı olmasa da yemek vb. ürünlerin üstlerinin örtülmesinde fayda var. Su ile birlikte kullanılmaktadır. Uzman ekipler tarafından yapılması en doğru seçenektir.

Jel Şeklindeki İlaçlama Nasıl Yapılır?

Jel ilaçlama türü ise kullanılması en kolay ilaçlama çeşididir. Böcekler tarafından kokusu hissedilen bu ilaçlama türü, böcekleri kendisine çeker. Jel etrafında bulunan böceklerin bunu yemesi sonucunda böcekler ölmeye başlar. Böceklerin kendilerini yediği bilindiği için, jeli yiyen böcekler diğer böcekler tarafından yenilmesi sonucu yiyen böcekler de ölmeye başlar. Çok etkili bir Çatalca Böcek İlaçlama, türü olan bu jel kullanılması gayet kolayıdır. Bir şiringa vasıtası ile böceklerin olduğu ya da böceklere yakın olan bölgelere şiringa ile püskürtülerek uygulanır. İnsan sağlığı üzerinde herhangi bir sorun teşkil etmediği bilinmektedir.

Çatalca Bölge İlaçlama

Çatalca Bölge İlaçlama olarak Böcek İlaçlama konusunda tecrübeli ve ilaçlama bittikten sonra tekrar böcek sorunu yaşamayacağınızın garantisini vermekteyiz. Çatalca Böcek İlaçlama, şirketi olarak, kullandığımız bütün ilaçlama malzemeleri sağlık bakanlığı tarafından onaylı olmaktadır. İnsan sağlını en ön planda tutarak hizmet verdiğimiz Çatalca Bölgesini sağlık açısından en iyi yer olması için hizmet vermekteyiz. Kullandığımız ilaç ham maddeleri insan sağlığı açısından herhangi bir problem teşkil etmemektedir. Biz her türlü önlemi alarak İlaçlama alanında öncü bir firma olarak hizmet vermekteyiz.